Rukometaši Širokog doživjeli su težak poraz od Izviđača 27:49 (15:28) u derbi susretu 12. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne igranom u subotu u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Ljubušaci su u sastavu imali šest mlađih igrača iz prve momčadi koja igra regionalnu SEHA ligu te su s lakoćom došli do uvjerljive pobjede protiv veoma mlade domaće momčadi.

Širokobriježani su prvi pogotkom otvorili utakmicu, no ”Skauti” su u svom ritmu podizali prednost te su na poluvrijeme otišli s vodstvom od 15:28.

U nastavku susreta gosti su povećavali prednost te su na kraju upisali visoku pobjedu od 22 pogotka razlike (27:49).

M. Jeličić s 10 pogodaka predvodio je Izviđač do pobjede. Devet je postigao M. Mišetić dok su po sedam pridodali A. Sabljić i N. Primorac.

U momčadi Širokog uvjerljivo najbolji s 12 pogodaka bio je Mate Marušić. Petar Šušak pridodao je pet pogodaka.

U 13. kolu HRK Široki gostuje u Mostaru kod HMRK Zrinjski te će tim susretom završiti ovu sezonu s obzirom da je u posljednjem 14. kolu slobodna momčad.