Na početku nove košarkaške sezone, domaćin Široki ugostio je na Pecari Slobodu iz Tuzle.

Domačini su kontrolirali igru u većem dijelu prvog poluvremena i gdje prvu četvrtinu dobivaju rezultatom 17:12, ali je Sloboda na odmor ipak otišla s tri poena prednosti 34:31.

Treći period donosi izjednačenu košarku. Sloboda je na otvaranju ovog dijela igre imala i osam razlike, ali im Široki nije dopustio da se još više odlijepe, tako da trećina završava sa tri poena prednosti 54:51, za goste.

hhsirokisloob231_2

Posljednja četvrtina pružila je pravu košarkašku neizvjesnost na parketu, a koja je publiku podigla na noge te na taj način košarkašima Širokog pružili dodatan vjetar u leđa.

Serijom koševa Naletilić svoju ekipu diže na na plus pet (63:58), a upravo je on uz Đuguma na kraju prelomio susret za pobjedu Širokog.

hhsirokisloob231_14

Utakmica je bila puna stresnih situacija i nervoze, a koju su najviše izazvali sudački “stručnjaci” na terenu, koji su svojim odlukama podizali atmosferu ne samo među igračima, trenerima, nego i publikom koja nije sve to mogla mirno promatrat. No dobro, košarkaška sezona je burno krenula, a i to je jedan dio “folklora” na koji smo već navikli!

Josip Naletilić je postigao 23 poena i imao je 9 asistencija te je istakao kandidaturu za predvodnika novog vala Širokobriježana. Ante Đugum je postigao 21 poen.