ŠIROKI BRIJEG – Odlična utakmica na Pecari, pravi derbi. “Sijevalo” je sa svih strana, susret je mogao otići na jednu ili drugu stranu da bi na kraju ipak završilo s miroljubivih 1:1.

Zrinjski se nametnuo u uvodnim minutama utakmice, opravdavajući najave da je došao po pobjedu. Soldo je u 22. minuti spašavao u posljednji trenutak ispred Bilbije, u 35. minuti pogriješio je Barišić, Peko mu je uzeo loptu na 25 metara, sjurio se u kazneni prostor i lijepo pogodio poluvisoko u lijevi kut gola nemoćog vratara Solde.

nkšbzrinj1182016_2

U završnici prvog poluvremena vratar Širokog s još nekoliko odlično “skinutuih” udaraca Bilbiji, Mešanoviću i Tomiću održao “Plavo-bijele” u igri, odnosno s minimalnim zaostatkom na kraju prvog dijela.

Drugo poluvrijeme donijelo je znatno agresivniju i rastrčaniju igru Širokog, pokušali su opasno Baraban i Ivanković, a Zrinjski je uzvratio ponovno preko Mešanovića, ali je Soldo još jednom izašao kao pobjednik. Menalo je u 61. minutui, nakon što je Kozić “zaplivao” u prazno, promašio nemoguće – s metar-dva udaljenosti prebacio je glavom loptu preko grede.

nkšbzrinj1182016_5

67. minuta loptu u šesnaesterac gostiju s lijevog boka uputio je Crnov, Lončar je odlično glavom vratio na peterac, a Baraban iz poluvoleja “zakucao” za poravnanje.

Odlični Soldo “skinuo” u 74. minuti opasan slobodnjak Stojkića. Uzvratili su domaći preko Wagnera i Crnova, Zrinjski je još nešto pokušao u završnici, no ostalo je 1-1.

Mostarci su tako ostali neporaženi i u sedmom uzastopnom derbiju sa Širokim. “Plavo-bijeli”, pak, nisu uspjeli doći do prve pobjede ni u šestoj ovosezonskoj utakmici, no možda ovaj bod protiv, po mnogima, glavnog kandidata za naslov donese povratak samopouzdanja, itekako potrebnog u sljedećem dvoboju sa Čelikom.

STRIJELCI: 0-1 Peko (35), 1-1 Baraban (67).

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Barišić, Ćorić, Krstanović (25. Ivanković), Baraban (86. Plazonić), Wagner, Sesar (60. Menalo), Brekalo, Lončar, Bralić, Crnov. Trener: Karačić.

ZRINJSKI: Kozić, Peko (90. Žeravica), Graovac, Tomić, Barić, Stojkić, Mešanović, Sivrić (83. Filipović), Petrak, Katanec, Bilbija (65. Pehar). Trener: Marinović