ŠIROKI BRIJEG – Svemu dođe kraj, pa i nepobijedivosti HNK Mladosti!

Naime, ove nedjelje na igralištu SRC-a “Musa-Karačić” na Mostarskom Blatu nogometaši HNK Mladosti doživjeli su prvi poraz u svojoj povijesti, a u prijateljskom srazu bolji su bili nogometaši HŠK Posušja ostvarivši pobjedu 2:0.

Gostujući sastav je bolje ušao u utakmicu i već u prvoj minuti poveo, a nakon prekida pred golom vratara Ćavara najbolje se snašao Dario Stipić, koji ostaje sam na drugoj vratnici i glavom pogađa za vodstvo Posušja.

mladostposusje 14022016 1

Nedugo nakon toga velika prilika za Mladost, međutim vratar gostiju zaustavlja Matea Kovačića. Do kraja prvog dijela po dvije opasne situacije na svakoj strani, međutim rezultat se nije mijenjao.

Trener domaćih Vlado Hrkać – Duce u nastavku je pružio priliku svim igračima, pa se nekako igra Mladosti razvodnila i gosti su desetak minuta prije kraja zasluženo udvostručili prednost, a gol je primljen nakon još jednog prekida s tim da je ovog puta strijelac za Posušje bio Filip Karamatić.

mladostposusje 14022016 2

Rezultat se više nije mijenjao, iako su gosti imali još jednu veliku priliku, ali je vratnica bila saveznik domaćih, pa je ostalo 2:0.

Bila je ovo druga pripremna utakmica Mladostaša ove zime i prvi poraz, kao što rekosmo općenito prvi u kratkoj klupskoj povijesti našeg kluba. Na klupi gostujuće momčadi trenerski debi imao je Leo Slišković.

Treba reći kako je Mladost u današnjem susretu bila oslabljena neigranjem četvorice standardnih igrača, međutim za vjerovati je kako će struka za sljedeće susrete moći računati na sve snage, a u tom narednom razdoblju očekuju ih novi pripremni ispiti, najvjerojatnije protiv Gruda, Brotnja, Bune, te Mladosti iz Gacka.