ŠIROKI BRIJEG – Košarkaši Širokog i Leotara odigrali su utakmicu kojom je kompletirano 4. Kolo Lige 6 za prvaka Prvenstva BiH. Gosti iz Trebinju su slavili zasluženu pobjedu 81:78 (22:15, 16:23, 21:14, 22:26), premda su mladi Širokobriježani pružili dosta jak otpor favoriziranim gostima.

Leotar je dobio prvu četvrtinu sa sedam poena razlike, međutim na poluvrijeme se ipak otišlo s neodlučenih 38:38. Treća dionica pripada gostima koji su u završnici dvoboja rutinski odradili posao i stigli do drugog slavlja u svom četvrtom nastupu, te domaćinu nanijeli treći poraz.

hkkširoki-leotar23032016 6

Dejan Šakotić je s 21 poenom i 6 skokova bio prvo ime susreta, a kod gostiju se istakao i centar Bojan Pelkić s učinkom od 13 poena i 11 skokova. Kod Širokog odličan nastup Tihomira Vranješa koji je uz šut za tricu 4/5 stigao do brojke od 16 postignutih poena. Maj Kovačević je dodao 15 poena, a Ivan Karačić 14 poena i 8 skokova.

Inače, u redovima Širokog u ovoj utakmici debitirao je 17-godišnji 214 cm visoki Livnjak Marko Damjanović i postigao 6 poena uz 3 skoka uz šut iz igre 3/4.