Košarkaši Širokoga Brijega opravdali su ulogu favorita u dvoboju s Vogošćom ostvarivši pobjedu 100:86 u utakmici 3. kola Lige 11 Prvenstva BiH. Domaćin je i na poluvremenu imao lijepih 13 poena viška, no gosti su u završnoj četvrtini u jednom trenutku stigli na svega -3, međutim više od toga nisu mogli, jer je bolja igra domaćina u završnici dvoboja ipak rezultirala sigurnim slavljem Vuškovićeve družine.

Iskusni Mujo Tuljković je tricom na otvaranju utakmice doveo goste u početno vodstvo od 3:0. Vodila je Vogošća u tim uvodnim minutama i 7:3 da bi Široki u četvrtoj minuti prvi put stigao do prednosti – 11:10. Suparnici su se u iznimno efikasnoj četvrtini nastavili rezultatski smjenjivati, pa je tih prvih deset minuta okončano s neodlučenih 27:27.

Širokobriježani odlično otvaraju drugu četvrtinu, te serijom 9:0 odlaze na 36:27. Raspoloženi Mateo Čolak kasnije odvodi domaćine i do već osjetnih 42:29, međutim gosti serijom 6:0 smanjuju na 42:35. Bolja igra Vuškovićeve momčadi u završnici poluvremena rezultirala je i vodstvom 57:44. U tih prvih 20 minuta kod gostiju je briljirao Dinko Peljto sa čak 23 postignuta poena, dok su domaćini imali 5-6 raspoloženih igrača, pa je sve to i rezultiralo ovom osjetnom prednošću.

Široki je i u nastavku susreta nastavio malo pomalo dizati prednost, pa je u 28. minuti stigao do uvjerljivih 75:57 kada su prisutni gledatelji pomislili da je priči tu kraj, no nisu tako mislili i žilavi gosti. Najprije su serijom 7:0 u završnici trećeg razdoblja igre smanjili na 78:69, a čim se u zadnju četvrtinu ušlo s jednoznamenkastom prednošću bilo je jasno kako će tu biti još borbe.

Odlična igra Vogošće s kraja treće nastavila se i na početku četvrte četvrtine, pa su nastavili svoju seriju, te na krilima Mustafice i Maksimovića smanjili na svegatri poena razlike – 78:75, a što će reći da su sveukupno napravili seriju od 13:0!

Seriju Vogošće prekinuo je Mateo Drežnjak poenima s crte slobodnih bacanja, a potom je Široki ponovno otišao na nešto osjetnijih 84:75. Digla se razlika i na 89:79, gosti su još jednom, ali više onako “stihijski” priprijetili smanjivši na 89:83, no ipak više od toga nisu mogli i na kraju je susret završio pobjedom domaćina 100:86.

Mateo Drežnjak je s 28 poena i 5 asistencija bio prvo ime susreta, a na visini zadatka su bili i Ivan Karačić s 23 poena i Josip Naletilić s učinkom od 17 poena i 7 asistencija.

Kod Vogošće Dinko Peljto je poput Drežnjaka ubacio 28 poena uz 5 asistencija i 4 skoka, dok je Mujo Tuljković dodao 19, a Mustafica i Fazlić po 14 postignutih poena.

ŠIROKI BRIJEG – Dvorana na Pecari. Utakmica 3. kola Lige 11 Prvenstva BiH: Široki – Vogošća 100:86 (27:27, 30:17, 21:25, 22:17) .

HKK ŠIROKI: Naletilić 17, Lončar 4, A. Planinić, Mikulić 7, Čolak 10, Zubac 5, Šušak, Karačić 23, Čović, M. Drežnjak 28, D. Drežnjak 4, Batinić 2. Trener: Mladen Vušković.

KK VOGOŠĆA: Maksimović 7, Preljević, Peljto 28, Sijerčić, Džafić, Dedović, Tuljković 19, Fazlić 14, Mustafica 14, Čajić, Mićić 4, Reed. Trener: Ermin Kahriman.