ŠIROKI BRIJEG – Nogometaši Mladosti iz Širokog Brijega napravili su veliki korak ka osvajanju titule prvaka u Međužupanijskoj ligi savladavši u velikom derbiju ovog ranga natjecanja momčad Drinovaca s minimalnih 1:0.

Tvrda i čvrsta utakmica, prava prvenstvena, ostavljala je dojam kako je riječ o dvoboju klubova iz višeg ranga natjecanja, pa možda i čitava dva, no od vodećih klubova Međužupanijske lige to se i očekivalo, pa ugođaj nije mogla pokvariti ni kiša koja je padala gotovo tijekom svih 90 minuta.

Ključni detalj se zbio u 58. minuti kada je domaći napadač Josip Bošnjak nadskočio suparničku obranu i centaršut Marina Ćorića glavom sproveo u mrežu gostujućeg vratara za veliko slavlje skupine od pedesetak najvjernijih navijača Mladosti.

mladdrin2442016_18

Mladost je bolje ušla u susret i žestoko pritiskala Drinovčane u početnih 10-15 minuta, ali su izostajale prave prilike. No, zato se zamalo na drugoj strani dogodio pogodak kada je gostujući kapetan Rogić iz velike udaljenosti izveo slobodan udarac, a lopta nakon odbijanja završila na gredi domaćeg gola.

Potom su Drinovčani izveli još jedan opasan napad, ali bez prave završnice da bi Mladostaši u posljednjih desetak minuta prvog dijela ponovno zaigrali bolje i stvorili dvije-tri izvrsne prilike, međutim domaći golgeter Josip Bošnjak nije uspjevao stići do četvrtog gola u sezoni.

mladdrin2442016_15

U nastavku je ipak uspio u tome na opisani način, a novo veliko uzbuđenje desilo se u 66. minuti kada je domaći vratar Danijel Ćavar opravdano zaradio izravan crveni karton. Istrčao je sa svog gola i na nekih 18 metara nepropisno zaustavio suparničkog igrača koji je već probacio loptu, pa sucu Franji Lasiću nije preostalo drugo nego da mu pokaže put u svlačionicu.

Na gol je stao pričuvni vratar Brkić i onako nezagrijan sjajno zaustavio šut iz slobodnjaka. Lopta je išla pod samo gredu, međutim vratar domaćih je spasio siguran gol, te se tako i on prometnuo u jednog od junaka domaćeg slavlja.

Iako s igračem manje Mladostaši u ostatku utakmice nisu izgledali inferiorno, dapače stvorili su još dvije prilike, no promjene rezultata nije bilo. Ostalo je tih velikih 1:0 u korist domaćina koji sada ima 6 bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratitelja i sve konce za plasman u Drugu ligu drži u svojim rukama.