Favorizirana Igokea se dugo mučila, ali na kraju ipak slomila otpor Širokog i obranila Kup BiH

MRKONJIĆGRAD – U reprizi prošlogodišnjeg finala Kupa BiH Igokea je ponovno pobijedila Široki i još jednom osvojila ovaj trofej. Pobjeda je u svakom pogledu očekivana, premda teže od očekivanog izborena na parketu dvorane u Mrkonjićgradu.

Bajićeva momčad je u konačnici slavila 95:77 (27:19, 15:21, 30:20, 23:17), ali kao što rekosmo mladi Širokobriježani su pružili dostojan otpor i mogu itekako biti zadovoljni onim što su tijekom dva protekla dana prezentirali u Mrkonjićgradu, jer momčad je to koja pod vodstvom trenera Damira Vujanovića jednostavno “puca” od talenta.

Igokea je furiozno ušla u utakmicu i nakon svega dvije i pol minute imala prednost 13:4, međutim gosti se brzom serijom 8:0 vraćaju i smanjuju na minimalnih 13:12. Uslijedile su trice Miloševića i Šibalića za 19:12, a momčad iz Laktaša je pristojnu prednost zadržala do okončanja prvih deset minuta kada je semafor pokazivao 27:19. Posebno raspoložen bio je Milošević zabivši tri trice iz četiri pokušaja, dok je od 19 poena Širokog sam Ivan Karačić ubacio 12 poena.

Juraj Segarić je sa dvije trice otvorio drugu četvrtinu i približio Širokobriježane na 27:25, pa je Bajić odmah zvao minutu odmora kako bi primirio svoje momke, međutim Vujanovićeva družina nastavila je s boljom igrom, te sredinom druge četvrtine tricom Ćorića prvi put stigla u vodstvo – 30:29. Izjednačena borba vodila se do okončanja prvog dijela, pa je tako Široki tricom Kovačevića poveo 40:39, ali odmah i Montez uzvratio, te sa zvukom sirene zabio za vodstvo Igokee 42:40.

Široki se i u trećoj četvrtini dosta dugo držao blizu svog suparnika, no kod rezultata 51:48 Igokea radi seriju 9:0 za vodstvo 60:48 što je ujedno bila i prijelomnica ovog dvoboja. Nakon tri četvrtine ostalo je tih +12 (72:60), pa su iskusniji Aleksandrovčani u završnih deset minuta rutinski odradili posao i na kraju slavili s konačnih 95:77.

Gipson Montez je za Igokeu ubacio 24 poena (6 trica), Vuk Radivojević je imao učinak od 15 poena i 10 asistencija, a jako dobri bili su i Booker Monroe s 14 poena i 8 skokova, te Miloš Komatina s 12 poena i 7 skokova.

Ivan Karačić je predvodio Širokobriježane s 27 poena i 5 skokova, Juraj Segarić je zabio 13, a dvoznamenkasti su još bili Andrija Ćorić s 11, odnosno Mateo Čolak i Maj Kovačević sa po 10 poena.