Ekipa Krivaje pružila je rukometašicama Gruda dobru igru, ali ne dovoljnu da im priušte poraz!

Otvaranje premijerligaške sezone u Grudama je donijelo neizvjesnu utakmicu i lošu igru ekipe HŽRK Grude. Kao da su grudske rukometašice prije početka utakmice već upisale novu pobjedu. Od samog početka su krenule neozbiljno, sa puno tehničkih grešaka, bez dovoljno žara i trčanja. U takvom je stilu proteklo cijelo prvo poluvrijeme. Iako osim početnih 1:3 gošće više nisu niti jednom bile u vodstvu, domaće rukometašice se nisu u prvom poluvremenu uspjele odvojiti. Imale su stanu prednost od 1-2 gola, ali je poluvrijeme završeno rezultatom 13:13.

U sličnom je stilu počeo i drugi dio susreta pa je u 36.minuti rezultat bio 16:15. Tada Gruđanke u furioznih 5 minuta prave 5:0 i dolaze do nedostižne prednosti. Nakon toga nisu više dopustile upornim i veoma borbenim gošćama da se približe na manje od 3 gola zaostatka. Krajnjih 5 golova razlike je realan omjer snaga u večerašnjoj utakmici.

Najbolja igračica u ekipi HŽRK Grude je bila Edina Demić, a najbolja gostujuća igračica je bila Jasmina Selmanović.

HŽRK Grude – ŽRK Krivaja Zavidovići 29:24 (13:13)

HŽRK Grude: Darjana Vukliš, Nikolina Petrović, Nikolina Brnada, Amanda Marić (1), Nikolina Čutura (4), Mihaela Miloš, Andrea Soldo, Ana Nikić, Andrea Boras, Klara Mikulić (3), Lejla Kasumačić (7), Edina Demić (12), Ana Mikulić, Andrea Boras 1, Diana Pelivan (1)

Trener: Kornelija Leko