Domžale na Pecari umalo osjetilo kako izgleda kada Hrvatska pobjeđuje na Svijetkom prvenstvu!

Široki Brijeg nije uspio doći do pobjede u prvoj utakmici protiv Domžala, na Pecari je okončano neodlučeno – 2:2. Bio je to susret s dva potpuno različita poluvremena. I dok su u prvom gosti bili neuhvatljivi za „Plavo-bijele“, dominirali terenom, stvarali prigode i prava je sreća da se na odmor otišlo samo s 0:2, nastavak je ponudio sasvim drukčiju sliku u kojoj su Širokobriježani bili agresivniji i rastrčaniji pa su s dva gola došli do izjednačenja, a malo je nedostajalo da dođe i do potpunog preokreta.

Bizjak je u 2. minuti gurnuo loptu u prigodu Nicholsona, ali Bilobrk je bio brži. Nicholson je bio glavni akter i dvije minute kasnije, ali šutirao je neprecizno.

Široki je do daha došao u 11. minuti. Turčin je prošao po desnoj strani i uputio upotrebljiv ubačaja za Marića koji pogađa mrežu, ali s vanjske strane. Gnezda je minutu kasnije proigrao Lovru Bizjaka, a ovaj s lakoćom pogađa za 0:1.

Gosti su do povećanja vodstva mogli doći u 23. i 25. minuti, ali Ibričićev udarac brani Bilobrk, dok je Nicholson još jednom neprecizan. A, onda, u 26. prava majstorija Melnjaka i volej pod gredu nemoćnog Bilobrka – 0:2.

Nastavak pripada „Plavo-bijelima“ koji nakon samo dvije minute igre preko Turčina smanjuju prednost Slovenaca. U 63. minuti sjajno je šutirao Ibraimi, a Bilobrk još boljom intervencijom spriječio treći gol gostiju i odluku na Pecari.

Umjesto toga – izjednačenje. Marković je u 83. minuti oduzeo loptu gotovo na središtu igrališta i sjurio se u šesnaesterac gostiju, zaobišao vratara Milića i ubacio loptu u praznu mrežu – 2:2. Samo četiri minute kasnije zamalo potpuni preokret. Bagarić pogađa vratnicu i ostaje ipak 2:2.

STRIJELCI: 0-1 Bizjak (12), 0-2 Melnjak (26), 1-2 Turčin (47), 2-2 Marković (83).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kvesić (46. Čabraja), Matić, Barišić, Turčin (85. Eliomar), Marić (61. Vukoja), Ćorluka, Kovačić, Begonja, Bagarić, Marković. Trener: Boris Pavić.

DOMŽALE: Milić, Klemenčić, Širok, Bizjak (90. Haljeta), Ibraimi (85. Žužek), Ibričić, Melnjak, Nicholson (76. Mujan), Dobrovoljc, Čerin, Husmani. Trener: Simon Rožman.