“Bratski” na Pecari podijelili bodove Široki Brijeg i Zrinjski

Obostrano rastrčano i borbeno, ali fer, igralo se u prvom poluvremenu najvećeg derbija. Nije bilo puno izrazitih prigoda, ali količina trke i želje kod igrača obje momčadi bili su na visokoj razini, a Široki je bio donekle bolji i opasniji.

Ipak, u vodstvo su došli gosti. U 25. minuti Zlomislić je čudesno obranio Bilbijin udarac s pet metara u mat poziciji. Međutim, lopta se odbila na 13-14 metara do Filipovića koji je ljevicom gađao gornji desni kut i pogodio uz malu pomoć Barišića, od kojeg se u pokušaju bloka odbila lopta.

Deset minuta kasnije “Plavo-bijeli” su izjednačili. Barišić je odlično ubacio s lijevog boka na drugu vratnicu, utrčao je pravodobno Ćorić i desnicom pogodio mrežu iza leđa nemoćnog Horkaša.

U završnici prvog poluvremena Široki je zamalo došao i do potpunog preokreta. Cipetić je odlično centrirao, ali Vukoja u skoku na drugoj vratnici nije uspio na najbolji mogući način zahvatiti loptu.

U nastavku je tempo donekle pao, a prvi su zaprijetili gosti. Tičinović se bolje snašao od uže obrane Širokog, međutim nije bilo prave snage u njegovu voleju pa je to Zlomislić dosta lako ukrotio. Široki je imao veći posjed, a nakon odlične akcije postigao i drugi gol u 66. minuti, no Franjić je, čini se, ipak bio u nedopuštenoj poziciji.