Bosna nanjela visok poraz košarkašima Širokog

Košarkaši Širokog potajno su se nadali da bi gostovanje u Skenderiji moglo donijeti jedno njihovo pravo izdanje i u gostima u Ligi 6 za prvaka, no dogodilo se baš suprotno.

Momčad trenera Danijela Jusupa doživjela je težak poraz na kojemu je domaćin uvjerljivo slavio i još više otežao poziciju u Širokobriježana u njihovoj borbi za Play-off.

Gosti su tricom T.J. Cromera poveli s 3:0, ali je Bosna Royal uzvratila serijom 12:0, te nakon sedam minuta igre vodila 12:3, a na kraju prve četvrtine 21:9.

Na otvaranju druge dionice poveli su domaćini 24:9, nešto kasnije imali prednost 36:18 nakon čega gosti ipak bar malo dolaze do daha, te smanjuju na 38:26, no uslijedila je nova serija “Studenata” od 12:0 za uvjerljivih 50:26 da bi Naletilić tricom smanjio za rezultat poluvremena 50:29.

Već nakon četiri minute igre u drugom poluvremenu Bosna je stigla do 30 poena razlike (63:33), a na dvije minute do kraja treće dionice i ogromnih 84:41. Širokobriježani su do okončanja četvrtine nekako spustili zaostatak na manje od 40 poena razlike (84:46).

Zadnja četvrtina je ipak pripala gostima iz Širokog Brijega rezultatom 23:17 što će reći da je konačni rezultat glasio 101:69.

Amerikanci John Joseph Obrien s 22 poena i 9 skokova, te Cory Brandford s 22 poena, 9 asistencija i 4 skoka predvodili su pobjedničku momčad, a odlično su ih pratili još Maksim Šturanović s 19 poena i 16 skokova, odnosno Draško Knežević sa 18 poena i 9 asistencija.

T.J. Cromer je bio jedini dvoznamenkast kod gostiju s 20 poena, a dodao je još 7 skokova i 5 asistencija, dok su Dario Drežnjak i Ivan Karačić ubacili po 9 poena.