Borba za ulazak u Prvu ligu FBiH između Posušja i Goražda obilježilo sramotno suđenje

Nogometaši Posušja nisu uspjeli u svojim nastojanjima da se domognu plasmana u Prvu ligu FBiH pošto su nakon domaćih 0:0 u uzvratu poraženi kod Goražda s 1:0.

Međutim, svašta se događalo u ovom uzvratnom dvoboju. Domaćini su imali više od igre, ali je taj jedini gol u 57. minuti (strijelac je bio Igor Mirković iz kaznenoga udarca) postignut iz krajnje sumnjivog penala.

Kasnije je došlo i do obračuna među navijačima, pa su popularni “Poskoci” bili primorani 15-ak minuta prije kraja napustiti tribine stadiona u Goraždu čija momčad se tako vraća u prvoligaško društvo, a pored njih vraća se i Novi Travnik.

Novotravničani su kreirali iznenađenje domaćom 4:1 pobjedom protiv Budućnosti iz Banovića nadoknadivši na taj način zaostatak iz prvoga susreta od 0:2.

Desetak minuta prije kraja nije izgledalo da će tako biti, jer je domaćin vodio sa 2:1 i trebala su mu još dva zgoditka za veliki trijumf, ali ta dva zgoditka su se i dogodila zahvaljujući Hodžiću koji najprije pogađa iz kaznenoga udarca, a pet minuta nakon toga postiže još jedan gol i postavlja konačnih 4:1 zahvaljujući čemu se momčad Novoga Travnika plasirala u Prvu ligu FBiH.

GORAŽDE – Gradski stadion. Sudac: Haris Poprženović (Travnik). Uzvratna utakmica doigravanja za Prvu ligu FBiH: Goražde – Posušje 1:0 (0:0). Strijelac: 1:0 Mirković (57 – 11m).

FK GORAŽDE: Ćulov, Korda, Đoković, Kurtović, Isaković, Kamenica, Korjenić, Ljuca, Mirković, Blagojević, Hukara.

HŠK POSUŠJE: Galić, Bešlić S., Bešlić I., Crnogorac, Glavina, Galić, Mandurić, Landeka, Vištica, Bakula, Kovač.