Borac otvorio mreže na Pecari, Široki preokretom zatvorio!

Počelo je iznenađujućim vodstvom Borca. U 17. minuti iskusni kapetan gostiju Vranješ samo se naklonio na odličan centaršut s lijevog krila i s druge vratnice glavom zatresao mrežu iza leđa Zlomislića – 0:1.

Široki je nakon toga dodatno podigao ritam i s dvije odlične akcije preokrenuo rezultat. Prvo je Marić na Stanićevu sjajnu asistenciju petom u 29. minuti prizemnim udarcem poravnao na 1:1, a u smiraj prvog poluvremena Stanić je nakon akcije Hrkaća i Markovića te Franjićeva ubačaja s lijevog boka donio potpuni preokret – 2:1.

U nastavku su “Plavo-bijeli” imali još nekoliko lijepih prigoda (Franjić u dva navrata, Ćorić, Turčin) za povećanje vodstva, no na kraju su se ipak morali zadovoljiti minimalnom pobjedom. Uzvrat je 13. ožujka u Banjoj Luci.

STRIJELCI: 0-1 Vranješ (17), 1-1 Marić (29), 2-1 Stanić (45)

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Ćorić, Franjić (70. Turčin), Eliomar, Marić, Stanić (53. Babić), Kovačić, Hrkać, Bagarić (62. Petrović), Marković, Enin. Trener: Goce Sedloski.

BORAC: Savatović, Radulović, Bajić, Kajkut, Danilović, Ćosić, Žeravica (62. Jakupović), Runić, Vranješ (90. Mojević), Milutinović, Aničić (73. Zarić). Trener: Darko Vojvodić.