Barišićev autogol u zadnjim minutama donio Borcu tri boda

Sve je izgledalo sjajno do trilogije sa Željezničarom. Široki Brijeg je bio u nizu od ukupno deset pobjeda, osam prvenstvenih i dvije kup (nakon toga je stiglo upozorenje u vidu 0:0 s Mladosti), na Pecari je imao savršen učinak, smiješila se jesenska titula. A, onda, u samo desetak dana, na samom kraju sezone, uslijedila je neočekivana crna serija od četiri uzastopna poraza koja su “Plavo-bijle” u konačnici koštala ispadanja iz Kupa BiH i pada na tek čevrto mjesto prvenstvene ljestvice. Kumovale su tome zasigurno ozljede i kartoni, ali upitnik svakako ostaje i nad, između ostalog, činjenicom da je momčad u tri od te četiri zadnje utakmice golove primala u 87. te u prvoj i drugoj minuti sudačke nadoknade.

Utakmica u Banjoj Luci je odigrana po teškom terenu, a u 28. minuti bila je i prekinuta na petnaestak minuta pošto su domaći navijači grudama gađali pomoćnog suca. Susret je nastavljen nakon što je ispražnjena istočna tribina, a samo minutu kasnije Borac je poveo preko Galešića na asistenciju Kondića. Baraban, koji je ušao u nastavku umjesto Marića, asistirao je Wagneru za 1:1 u 48. minuti. Nakon toga pokušavali su i jedni i drugi doći do pobjedničkog gola, da bi sreća na kraju pomazila domaće Barišićevim autogolom za konačnih 2:1.

STRIJELCI: 1-0 Galešić (28), 1-1 Wagner (48), 2-1 Barišić (autogol, 90+1).

BORAC: Avdukić, Galešić, Ojdanić, Kunić, Radulović, Danilović, Janičić, Kondić, Veselinović, Čudić, Zekanović.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kožul, Barišić, Baša, Ivanković, Marić, Wagner, Ćorluka, Begonja, Bralić, Marković.